Najlepsza płyta Red Hot Chili Peppers

Blood Sugar Magic jest szóstą płytą Red Hot Chili Peppers , wydaną pod koniec września 1991 roku za pośrednictwem EMI Records. Na albumie tym nurt funkowy został wymieszany z hevymetalowym. Tematyka piosenek to emocje, życie, śmierć, używki, pożądanie. Album odniósł światowy sukces. Status złotej płyty udało mu się uzyskać już po dwóch miesiącach! Po siedmiu mógł już się pochwalić statusem platynowym! Obecnie (2011 rok) płyta może poszczycić się siedmiokrotną platyną. Wydawnictwo sprzedało się w niemalże 14 milionach egzemplarzy i zajęło trzecie miejsce na prestiżowej liście Billboard 200.

rhcp

Któż z nas nie pamięta pochodzących z płyty Blood Sugar Magic hitów takich jak Give it Away, Under the Bridge, czy też Breaking the Girl. To dzięki nim zespół RHCP stał się sławny i zyskał uznanie zarówno zwykłych słuchaczy jak i krytyków. Singiel zawierający pierwszą z wymienionych piosenek piosenek zdołał się uplasować na dziewiątym miejscu listy UK Singles Chart. Niesamowity sukces odniósł również singiel Under the Bridge. Sukces był tak wielki, że nawet członkowie grupy byli zaskoczeni. Udało mu się zająć drugie miejsce na liście Billboard HOT! Serwis AllMusic nazwał utwór ?przejmującym przeżyciem dla wszystkich słuchaczy…?.

Blood Sugar Magic jest uważane za jedno z najbardziej wpływowych nagrań, przełomowe w historii nowoczesnego rocka i stanowiące podwaliny dla rocka alternatywnego. Przyczyniło się również do tak zwanej ?rockowej eksplozji?, która przypadła na lata dziewięćdziesiąte dwudziestego wieku.

Category: Inne  Tags: ,
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.