Symbolika bukietów ślubnych

Dzień ślubu i wesela jest jednym z najważniejszych dni w życiu kobiety. Wiele z nich, jeszcze gdy były małymi dziewczynkami, marzyło o tym dniu i pisało w głowie przeróżne  scenariusze. Te najbardziej podekscytowane, niczym Monica z serialu ?Przyjaciele?, tworzą albumy ślubno ? weselne, w których planują i gromadzą wszystkie pomysły dotyczące swojego wymarzonego ślubu.
Najważniejszym marzeniem przyszłej Panny Młodej jest piękna i niepowtarzalna suknia ślubna z welonem oraz bukiet ślubny.

Tradycja takich bukietów sięga początków naszej ery, kiedy to zawierając związek małżeński kobiety przynosiły kwiaty i zioła przed ołtarz, jako symbol zdrowia i szczęścia oraz jako ochrona przed złymi mocami i demonami. Dziś wiązanki ślubne są formą ozdoby, dekoracji i wykończenia całego stroju Panny Młodej, dlatego też muszą z nim współgrać i uzupełniać go. Wybierając kolor oraz rodzaj kwiatów użytych do bukietu, Panna Młoda może przekazać wiadomość o miłości jaką darzy ukochanego narzeczonego. Należy wtedy wybrać róże, kwiaty bzu czy białe goździki. Ważne jest aby pamiętać, że kwiaty mogą mieć również negatywne znaczenie a ich symbolika wprowadza w bukiet chaos i pecha. Stosując w kwiatach na wesele hortensje, kalie czy kamelie sugerujemy zazdrość, nieszczęście, smutek i niewierność.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.