Co z grupami AA?

Wiele osób, które same zauważą u siebie problem z alkoholem postanawia poszukać pomocy. Niestety trudno ją znaleźć. Zwłaszcza tam, gdzie problem wydaje się być najbardziej nabrzmiały, czyli na wsiach i w małych miasteczkach. Leczenie alkoholizmu sprowadza się u nas do organizacji grup Anonimowych Alkoholików.

Grupy takie w zamyśle mają gromadzić osoby borykające się z tym samym problemem. Osoby uczęszczające na spotkania AA znają swoje słabości wiedzą w czym tkwi problem i jak trudno jest zerwać z nałogiem.

Trudno bowiem oczekiwać, że osoba cierpiąca na chorobę alkoholową znajdzie pomoc w domu skoro nikt w rodzinie nie wie jakie to trudne. Dlatego ważne jest aby szukać wsparcia w grupie osób, które przechodziły lub przechodzą to samo, które wiedzą co to leczenie alkoholizmu.

Grupy Anonimowych Alkoholików rozwinęły się w naszym kraju w połowie lat 90, wtedy to zaczęto poważnie interesować się tym problemem.

Obecnie można zauważyć regres w działalności takich grup. Jednym z powodów jest brak struktur i organizacji. Grupy AA są to oddolne inicjatywy osób, które przez taki problem przechodziły.

Grupom takim nie towarzyszy kampania informacyjna, nie możemy znaleźć żadnych plakatów czy ulotek dotyczących działania takich grup. Szukanie wsparcia odbywa się więc po omacku, wiele osób nigdy nie trafi tam gdzie by chciała. Innym poważnym problemem jest wstyd ludzki.

Wiele osób, zwłaszcza tych wykształconych i zajmujących jakieś stanowiska boi się, że pojawienie się na spotkaniu grupy narazi ich na drwiny i zrówna ich z menelami co piją Arizonki w krzakach. W efekcie większość osób, które pojawiają się na spotkaniu to faktycznie żule.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.