Zalety Szklarskiej Poręby

noclegiPiękna miejscowość jaką jest Szklarska Poręba, widnieje w zachodnio-południowej Polsce u nóg szczytu Szrenica (1362 m n.p.m, niem. Reifträger), blisko granicy z Czechami. Z tego powodu w czasie zimy jest to pierwszorzędna baza wypadowa na stoki narciarskie znajdujące się w Czechach tego typu miastach jak Harrachov, gdzie rozgrywane są turnieje pucharu świata w skokach narciarskich czy Rokietnica. Szklarska Poręba uchodzi za jedno z perfekcyjnych miejscowości turystycznych w Polsce. Centrum rozrywek szaleństw białych jest w tej okolicy doskonale zorganizowane.

W Jakuszycach najwyższej części Szklarskiej Poręby, znajduje się międzynarodowy ośrodek biegów narciarskich. Właśnie w tym miejscu aranżowana jest największa masowa impreza w Polsce ,,Bieg Piastów”, na którą przyjeżdżają osoby z całej eropy centralnej i nie tylko również na której gości każdego roku nasza złota mistrzyni świata Justyna Kowalczyk. A od okresu 2011/2012 mają odbywać się tu turniej pucharu świata w narciarstwie biegowym. Oznacza to, iż zjedzie do Szklarskiej Poręby cała światowa czołówka biegów narciarskich. Za to w okresie letnim praktykowane jest w tej okolicy bardzo modne turystyka rowerowa. To tak właśnie na szlakach rowerowych w Szklarskiej Porębie rozpoczęła osobistą historię w kolarstwie górskim nasza następna mistrzyni świata M. Włoszczowska. Urozmaiceń turystycznych skontaminowanych z konstelacją obszaru jest w tym miejscu bardzo dużo, np. Góra Szrenica, Wodospad Szklarka, tam gdzie zostały wykonywane zdjęcia do ,,Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”, Grób Karkonosza, Chybotek, Złoty Widok. Także atrakcji ściśle prywatnych jest od groma, naturalnie jakże na miasto turystyczne przystało, np.: parki linowe, najogromniejszy dinopark w Polsce, najwyżej zbudowana w Europie rynna zjazdowa, esplanada to znaczy familijny ogród rozrywki czy otwarcie najdłuższego w Polsce sześciomiejscowego wyciągu krzesełkowego na Górę Szrenica, jaki przyłożył się do dużo większej przepustowości narciarzy na stoku i zlikwidował kolejki do wyciągu.

Szklarska Poręba jest popularną miejscowością na urlop w okresie zimowym oraz letnim dla debiutantów pragnących doznań również dla ludzi starszych szukających odetchnienia w górskiej krainie, skutkiem tego o noclegi coraz to trudniej, a głównym tego przyczyną jest coraz większe zainteresowanie i tak bardzo aktualnie przepełnioną Szklarską Porębą.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.