Zalety Szklarskiej Poręby

noclegiPiękna miejscowość jaką jest Szklarska Poręba, widnieje w zachodnio-południowej Polsce u nóg szczytu Szrenica (1362 m n.p.m, niem. Reifträger), blisko granicy z Czechami. Z tego powodu w czasie zimy jest to pierwszorzędna baza wypadowa na stoki narciarskie znajdujące się w Czechach tego typu miastach jak Harrachov, gdzie rozgrywane są turnieje pucharu świata w skokach narciarskich czy Rokietnica. Szklarska Poręba uchodzi za jedno z perfekcyjnych miejscowości turystycznych w Polsce. Centrum rozrywek szaleństw białych jest w tej okolicy doskonale zorganizowane.

W Jakuszycach najwyższej części Szklarskiej Poręby, znajduje się międzynarodowy ośrodek biegów narciarskich. Właśnie w tym miejscu aranżowana jest największa masowa impreza w Polsce ,,Bieg Piastów”, na którą przyjeżdżają osoby z całej eropy centralnej i nie tylko również na której gości każdego roku nasza złota mistrzyni świata Justyna Kowalczyk. A od okresu 2011/2012 mają odbywać się tu turniej pucharu świata w narciarstwie biegowym. Oznacza to, iż zjedzie do Szklarskiej Poręby cała światowa czołówka biegów narciarskich. Za to w okresie letnim praktykowane jest w tej okolicy bardzo modne turystyka rowerowa. To tak właśnie na szlakach rowerowych w Szklarskiej Porębie rozpoczęła osobistą historię w kolarstwie górskim nasza następna mistrzyni świata M. Włoszczowska. Urozmaiceń turystycznych skontaminowanych z konstelacją obszaru jest w tym miejscu bardzo dużo, np. Góra Szrenica, Wodospad Szklarka, tam gdzie zostały wykonywane zdjęcia do ,,Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”, Grób Karkonosza, Chybotek, Złoty Widok. Także atrakcji ściśle prywatnych jest od groma, naturalnie jakże na miasto turystyczne przystało, np.: parki linowe, najogromniejszy dinopark w Polsce, najwyżej zbudowana w Europie rynna zjazdowa, esplanada to znaczy familijny ogród rozrywki czy otwarcie najdłuższego w Polsce sześciomiejscowego wyciągu krzesełkowego na Górę Szrenica, jaki przyłożył się do dużo większej przepustowości narciarzy na stoku i zlikwidował kolejki do wyciągu.

Szklarska Poręba jest popularną miejscowością na urlop w okresie zimowym oraz letnim dla debiutantów pragnących doznań również dla ludzi starszych szukających odetchnienia w górskiej krainie, skutkiem tego o noclegi coraz to trudniej, a głównym tego przyczyną jest coraz większe zainteresowanie i tak bardzo aktualnie przepełnioną Szklarską Porębą.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Dodaj komentarz