Austriackie Alpy na narty

Austriackie Alpy to najbliższe trasy, stoki i kurorty zjazdowe na niepodważalnie najwyższym światowym poziomie. Przemierzając kilkaset kilometrów autem możemy znaleźć się w zupełnie innym narciarskim świecie niż ten który mamy w Polsce.

W Austrii nie istnieje problem niekorzystnej aury czy niedostatku śniegu. Nie ma też najmniejszego problemu z dojazdem do ośrodków narciarskich w Austrii czy znalezieniem noclegu w hotelu nawet w samym szczycie sezonu. Alpy austriackie to raj dla snowboardzistów i narciarzy wszelkiej maści.

Kurorty zimowe w austriackich Alpach położone są w 5-ciu najważniejszych, iście narciarskich regionach czyli Gastein, Hochkonig, Grossarltal, Salzburger Sportwelt i Schladming-Dachstein. Regiony te razem działają i wspierają się w ramach towarzystwa Ski Amade.

Alpy austriackie to setki nowoczesnych narciarskich wyciągów i niemal 1000 km świetnie zaprojektowanych i utrzymanych tras zjazdowych. Alpy austriackie to nie jedynie świetna, utrzymana w swoistym stylu różnorodna baza noclegowa, ale też około 230 schronisk górskich zlokalizowanych na wysokości powyżej 2500 m.n.p.m.

Po zjazdach narciarze mogą raczyć się frykasami pysznej kuchni austriackiej, smakołykami nigdzie indziej nie serwowanymi, takimi jak chociażby słynny wiedeński sznycel, pierogi, Schlipfkrapfen, knedle ze skwarkami i mnóstwo innych, jak również tradycyjnym napojem czyli gorącą herbatą ?z prądem? o intrygującej nazwie Jaga-Tee. Na deser na smakoszy czekają naturalnie austriackie Kipfle czyli coś na wzór pączków oraz owocowe strudle.

Miłośników wyrafinowanych alkoholi skuszą na pewno niezliczone odmiany win jak również tradycyjne austriackie piwo z pianką.
Jeśli idzie o miejsca noclegowe to mamy do wyboru pełen asortyment od tanich pokoi do wynajęcia w prywatnych kwaterach przez apartamenty, małe hotele rodzinne, tzw gasthausy czyli gospody wiejskie z pokojami do wynajęcia dla turystów po eleganckie ośrodki i hotele SPA.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.