Jak zwiedzać Pragę z dziećmi

Praga niewątpliwie słusznie uznawana jest za jedną z najpiękniejszych stolic nie tylko Europy. Nie bezpodstawnie, miasto położone nad Wełtawę, każdego roku przyciąga tysiące globtroterów z niemal całego świata. Przez cały rok, w każdy weekend i nie tylko, zarówno latem jak i zimą, w czasie pogody i niepogody, w Pradze spotkać można ludzi różnych narodowości z wszystkich kontynentów.

Fantastyczna i niepowtarzalna atmosfera miasta, imponujące dobrze utrzymane i starannie konserwowane budowle uosabiające bogatą spuściznę architektury i sztuki co najmniej kilkunastu wieków, gotyckie kościoły, barokowe pałace, secesyjne kamienice, niepowtarzalne praskie piwo i rarytasy kuchni czeskiej serwowane w uroczych knajpkach i ekskluzywnych restauracjach jak również pełne atrakcji galerie i muzea, kluby i teatry. Wszystko to powoduje, że ten kto choć raz przyjechał do Pragi, będzie pragnął odwiedzić miasto powtórnie.

Najbardziej spektakularne punkty, jakie powinno się odwiedzić pragnąc poznać Pragę umiejscowione są ściśle mówiąc głównie w samym centrum Starego Miasta. Wycieczkę do Stolicy Czech na dwa lub trzy dni warto zatem przygotować w taki sposób, żeby skoncentrować się zwłaszcza na tym fragmencie miasta. Co za tym idzie także miejsca noclegowe wygodnie jest zabookować gdzieś w pobliżu. Mimo iż metro w Pradze jest bezbłędnie rozwiązane i działa jak zegarek szwajcarski, to jednak komfort dostępu do ważniejszych zabytków posiadając lokum w samym centrum jest trudna do przecenienia. Z uwagi natomiast na relatywnie wysokie koszty noclegów w samym centrum korzystnie jest awansem wyszukać dobrze zlokalizowaną i atrakcyjną pod względem ceny ofertę zarezerwowania hotelu w Pradze w promocji lub poczekać na jakąś super alternatywę typu last minute.

Podziwianie Pragi naprawdę warto rozpocząć od słynnych Hradczanów. To tu umiejscowione są w największym stopniu nadzwyczajne obiekty jak zamek królewski czy obezwładniająca katedra oraz kilka wnikliwych muzeów i galerii. Całość zaczyna się jednak jeszcze u podnóża Hradczanów na słynnym moście Karola, który jest swego rodzaju wizytówka Pragi. Na szczególną uwagę w rejonie Hradczanów zasługuje z pewnością słynna Złota Uliczka, na której niegdyś mieszkała biedota praska, z charakterystycznymi prawie miniaturowymi domkami, które dzisiaj tworzą kompleks kolorowych chatek unikatowy na światową skalę.

Absolutnie w błędzie jest osoba która myśli że na zwiedzanie Pragi koniecznie trzeba wyjechać bez dzieci. Okazuje się że to właśnie Praga jak żadne inne miasto, ma do zaoferowania najmłodszym całą masę atrakcji. Na Hradczanach zachwycające muzeum zabawek zarówno historyczny jak i współczesnych, w centrum muzeum klocków Lego, do tego parki, deptaki, knajpki z menu dla dzieci, a w Holeszowicach interesujące ekspozycje sezonowe i grające w rytm muzyki fontanny. Punktem kulminacyjnym jest ZOO Praga – jeden z najwspanialszych w Europie ogrodów zoologicznych w którym oprócz rutynowego oglądania zwierząt z całego świata nasze pociechy mogą dać upust swojej niespożytej energii na wielu placach przeznaczonych do zabaw.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.