Niechorze

Niechorze ? nadmorski ośrodek wczasowy na zachodnim Pomorzu. Graniczy z Pogorzelicą i Rewalem.

Niechorze to niezwykle urokliwe miejsce. Mamy tutaj swego rodzaju połączenie zacisza w zachodniej części kurortu z rozbudowanym i tętniącym życiem kafejkowo-restauracyjnym kurortem po wschodniej jego części.

Nadmorskie wzgórze, na którym znajduje się wspaniała latarnia morska tworzy specyficzny wysoki brzeg, z którego rozciągają się zapierające dech widoki na dużą, piaszczysta plażę. Wzgórze to pokryte jest domkami i budynkami kolorowo pomalowanymi z wąskimi uliczkami w styku śródziemnomorskim, co stwarza niezapomniane wrażenie.

Latarnia morska stanowi doskonały punkt widokowy, z którego można podziwiać całe Niechorze, jezioro oraz okoliczne miejscowości. Wyjście na latarnie krętymi schodami raczej nie stanowi problemu, jednakże osoby starsze i małe dzieci powinny mieć przy sobie kogoś kto pomoże w zdobyciu tarasu widokowego. Latarnia jest bardzo zadbana, dobrze utrzymana i niewątpliwie stanowi jedną z większych atrakcji Niechorza.

Część wschodnia miasteczka to niewątpliwie raj dla amatorów wieczornych szaleństw w rytmach przeróżnej muzyki serwowanej przez liczne kapele w stylu od disco-polo do jazzu. Mamy tu niezliczona ilość knajpek, smażalni ryb, wędzarni, cukierni, kafejek i restauracyjek oraz sklepów. Siłą rzeczy Niechorze to również doskonała baza noclegowa. Noclegi w Niechorzu to pensjonaty i komfortowe hotele ale również propozycje z niższej półki cenowej czyli kempingi, domki letniskowe i pokoje do wynajęcia.

Niechorze to również imponujące, nowoczesne i wybudowane z rozmachem piękne domy wczasowe. W centrum znajduje się dworzec autobusowy zapewniający bardzo dobrą komunikację i połączenie z okolicznymi miejscowościami. Całość uzupełnia oryginalna, zabytkowa kolej parowa oraz lokomotywa z dwoma wagonami kursująca drogą pomiędzy Niechorzem a Rewalem stanowiąca atrakcję głównie dla najmłodszych.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Dodaj komentarz