Niechorze

Niechorze ? nadmorski ośrodek wczasowy na zachodnim Pomorzu. Graniczy z Pogorzelicą i Rewalem.

Niechorze to niezwykle urokliwe miejsce. Mamy tutaj swego rodzaju połączenie zacisza w zachodniej części kurortu z rozbudowanym i tętniącym życiem kafejkowo-restauracyjnym kurortem po wschodniej jego części.

Nadmorskie wzgórze, na którym znajduje się wspaniała latarnia morska tworzy specyficzny wysoki brzeg, z którego rozciągają się zapierające dech widoki na dużą, piaszczysta plażę. Wzgórze to pokryte jest domkami i budynkami kolorowo pomalowanymi z wąskimi uliczkami w styku śródziemnomorskim, co stwarza niezapomniane wrażenie.

Latarnia morska stanowi doskonały punkt widokowy, z którego można podziwiać całe Niechorze, jezioro oraz okoliczne miejscowości. Wyjście na latarnie krętymi schodami raczej nie stanowi problemu, jednakże osoby starsze i małe dzieci powinny mieć przy sobie kogoś kto pomoże w zdobyciu tarasu widokowego. Latarnia jest bardzo zadbana, dobrze utrzymana i niewątpliwie stanowi jedną z większych atrakcji Niechorza.

Część wschodnia miasteczka to niewątpliwie raj dla amatorów wieczornych szaleństw w rytmach przeróżnej muzyki serwowanej przez liczne kapele w stylu od disco-polo do jazzu. Mamy tu niezliczona ilość knajpek, smażalni ryb, wędzarni, cukierni, kafejek i restauracyjek oraz sklepów. Siłą rzeczy Niechorze to również doskonała baza noclegowa. Noclegi w Niechorzu to pensjonaty i komfortowe hotele ale również propozycje z niższej półki cenowej czyli kempingi, domki letniskowe i pokoje do wynajęcia.

Niechorze to również imponujące, nowoczesne i wybudowane z rozmachem piękne domy wczasowe. W centrum znajduje się dworzec autobusowy zapewniający bardzo dobrą komunikację i połączenie z okolicznymi miejscowościami. Całość uzupełnia oryginalna, zabytkowa kolej parowa oraz lokomotywa z dwoma wagonami kursująca drogą pomiędzy Niechorzem a Rewalem stanowiąca atrakcję głównie dla najmłodszych.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.