Szkolenia

Nie istnieją zasady, które mówiłyby o tym, że jeżeli ktoś zbyt mało czasu w szkole poświęcał nauce to teraz, gdy jest te kilka lat starszy (i często mądrzejszy) to nie może się szkolić. Jeżeli szkolenia nie są organizowane dla wybranej grupy, jak np.: kadr zarządzających lub kierowniczych to praktycznie każdy z nas może wziąć w nim udział. Szkolenia różnego rodzaju, zawodów czy typów są naszą przyszłością. Często wiedza zdobyta na szkoleniach nigdy nie byłaby dla nas dostępna, gdyż szkoła czy nawet studia mają inny program i treści takie nie są przekazywane. Adekwatnie żadne szkolenia nie dadzą nam wiedzy, jaką nabyliśmy w początkowych latach życia i nauki, a jest ona niezbędna, gdyż uczy nas czytania, pisania i posługiwania się podstawowymi działaniami na liczbach. Wiedza ta często wystarcza nam np. do pracy na kasie, gdzie bardziej zaawansowana matematyka nie jest do niczego potrzebna.

Szkolenia należy traktować, jako przepustkę lub punkt wyjścia dla naszej pozycji zawodowej lub życiowej i nie jest ważne czy szkolenia dadzą nam wiedzę o zarządzaniu ogromną firmą czy przedsiębiorstwem jednoosobowym bo wybierzemy szkolenie w makijażu i wizażu lub kurs stylizacji paznokci, bo akurat taka działalność jest spełnieniem naszych marzeń. Bardzo ważną i zasadniczą sprawą jest to, aby uwierzyć we własne siły i możliwości po to, by wziąć udział w szkoleniu i zrobić coś pozytywnego dla siebie. Szkolenia często te wewnątrz firmowe lub organizowane przez firmy są przez pracowników traktowane, ja coś do czego są zmuszeni, bo jak nie pójdą to pierwsi pojawią się na liście do zwolnienia i ten przymus i strach sprawiają, że nie potrafią się pozytywnie nastawić ? otworzyć na szkolenie, ale czekają jego jak najszybszego końca. Szkolenia, które przekazują nam oprócz teorii także praktyczną wiedzę bardzo często (te dofinansowane lub państwowe) kończą się egzaminem, który daje nam otrzymanie dyplomu lub certyfikatu poświadczającego nabyte umiejętności lub prawo do wykonywania danego zawodu czy działalności.

Każdy bezrobotny czy osoba szukająca lepszej pracy wie, że każdy ?papierek? w jednej firmie może okazać się bezużyteczny, ale w kolejnej jest na wagę złota, a raczej gwarantuje nam możliwość zdobycia świetnej pracy. Zanim określimy szkolenia, jako kolejną rzecz za, którą bardzo często każe nam się zapłacić, co jednocześnie skłania nas do tego, aby nie wziąć w nim udziału rozważmy nie tylko minusy, jakim jest opłata za kurs, ale rozważmy pozytywne aspekty i to w założeniu długoterminowym, a nie tylko to, co możemy mieć bezpośrednio po zakończeniu szkolenia. Korzyści czy efekty, które osiągniemy od razu po szkoleniu mogą być jednorazowe lub krótkotrwałe i czasem lepiej uzbroić się w cierpliwość, co zostanie nagrodzone może nie lepiej, ale na dłuższy czas i w rozliczeniu takie szkolenia są bardziej dla nas opłacalne. Inwestujmy w siebie i swój rozwój bo to zawsze procentuje, a szkolenia są doskonałym sposobem na rozwój osobisty i intelektualny, co może przedłożyć się na lepszą jakość naszego życia prywatnego i zawodowego.

Category: Turystyka i sport  Tags:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.