Wycena stron www

Napisałem ostatnio z prośbą o wycenę strony internetowej do kilku firm. Wycena miała uwzględniać całościowy koszt strony www. Firmy różnie wyceniały samą stronę, ale jedno co mnie zniesmaczyło to koszt wykonania grafiki. Ceny wahały się od 700 bodajże złotych do ponad 2 000. Przeżyłem mały szok, ponieważ zlecając wykonanie strony myślałem, iż kupuję jeden produkt nazwany stroną internetową, a tu okazuje się że jednak kupuję usługę wykonania strony i usługę wykonania grafiki… Moi drodzy, nie dajcie się zwieść. Tworzenie strony internetowej przy użyciu grafiki za 2000 zł wcale nie jest konieczne. Postaram się Wam przybliżyć cały ten system, jego wady i zalety.

Przedstawię Wam teraz informacje dotyczące korzystania z gotowej grafiki. Pozwala to na wybranie odpowiedniej dla nas grafiki z pośród dziesiątek tysięcy projektów graficznych. Zbiór taki można przejrzeć przykładowo na templatemonsters.com. Są 2 ceny wykupu takiej grafiki, niższa ( ok 200 zł ), druga cena dotyczy wykupu praw do grafiki na własność ( tylko Ty i osoby które kupiły przed Tobą możecie używać tej grafiki, po Tobie nikt inny nie będzie mógł jej kupić ) i wynosi już do 10 000zł. Oczywiście ja mówię o niższej cenie. Intensywnie używam internet, a jeszcze nigdy nie spotkałem się z 2 stronami o takiej samej grafice ( nie wliczając spamerskich for i tandetnych darmowych grafik ). Niewątpliwie zaletą stosowania tego typu systemu zakupu musi mieć swoje podstawy. Nie wystarczy kupić grafikę i cieszyć się że wydaliśmy 200 zł a nie 3000. Niestety realia są takie, że nie każda firma podejmie się wykonania strony na gotowej grafice. To ma wiele przyczyn, ale nie jest teraz istotne.

Warto nawiązać kontakt z firmą Smilesoft. Tworzą strony w oparciu o grafikę z template monsters. Dzięki temu dają duże zniżki na strony w porównaniu z porównywalnej jakością konkurencją. Zanim wystawią Ci fakturę proformę i podsuną umowę do podpisania, przygotują dla Ciebie dokładną wycenę która będzie zawierać propozycje dodatkowych funkcjonalności i co najważniejsze, linki do przystosowanych dla Twoich potrzeb szablonów graficznych. Dzięki temu można sobie podejrzeć jak będzie wyglądała zrobiona przez nich strona. Warto zawrzeć jak najwięcej informacji, przygotują wtedy bardziej dokładną propozycję.

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.