Warunki narciarskie w tym roku

Mróz i śnieg tego roku się do nas raczej nie śpieszy. Święta w prawie całej Polsce upłynęły bez śniegu. Z jednej strony to nawet dobrze, ponieważ zaoszczędza to mnóstwa kłopotów z tym połączonych. Z innej natomiast strony taki stan rzeczy jest sporym kłopotem dla snowboardzistów, którzy oczywiście białego puchu potrzebują aby uprawiać swój ulubiony sport. W związku z tym większość z nich obecnej zimy prawdopodobnie zastanawia się gdzie można wybrać się na narty bądź deskę, w jakim ośrodku pomimo niewielkich opadów warunki narciarskie są w miarę dobre żeby nieco pojeździć na stoku narciarskim?

Na szczęście pomimo niesprzyjającej pogody, niektóre z głównych stoków narciarskich w “górzystej” części kraju zdołało otworzyć swe wyciągi dla narciarzy. Dzięki temu, iż są one na bieżąco sztucznie naśnieżane, pomimo minimalnych opadów naturalnego śniegu, warunki narciarskie na podstawowych trasach są całkiem znośne i zapewniają miłe spędzenie czasu. Dobrze jest tylko wcześniej upewnić się w których ośrodkach można jeździć i już możemy szykować narty.

W sprawdzeniu gdzie panują optymalne warunki narciarskie rzecz jasna pomocny będzie, jak zwykle, internet. Większość ważnych ośrodków narciarskich, które które mają w dyspozycji armatki śnieżne, posiada swoje strony www, gdzie publikują najnowsze wiadomości na temat bieżących warunków na stoku. W przypadku jeśli dany stok nie posiada własnej witryny internetowej czy też profilu na Facebook’u, lub nie jest ona na bieżąco uaktualniana, z pomocą przyjdą liczne branżowe portale narciarskie a także fora dla narciarzy, na których sami użytkownicy dzielą się informacjami na temat warunków narciarskich w danych miejscowościach a nawet udostępniają fotografie. Może się okazać, że pierwszy działający stok znajduje się bardzo daleko, ale czyż nie opłaca się wybrać ten kawałek dalej niż zazwyczaj dla tych chwil beztroskiego szusowania na stoku?

Category: Turystyka i sport  Tags: ,
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.