Biżuteria z poprzednich lat, a obecna

Biżuteria to nieodłączny nieodłączny towarzysz każdej kobiety. Od zamierzchłych czasów rzemieślnicy i złotnicy starali się trafić swoimi wyrobami w gusta kobiet. Biżuterię wytwarzano z przeróżnych surowców i tworzyw.
Najpowszechniejsze w jubilerstwie były oczywiście metale szlachetne. Złoto i srebro nie tylko połyskiwało i błyszczało na świetle, jednakże także wiele mówiło o pozycji towarzyskiej i zamożności właścicielki. Już nasi najstarsi przodkowie wytwarzali proste ozdoby
Za materiał służyły kły i kości mamutów i tygrysów, W późniejszej epoce, kiedy człowiek zdobył wiedzę an temat obróbki metali, zaczęto wytwarzać biżuterię z brązu i miedzi. Potem przyszedł czas na złoto i srebro
Dzisiaj biżuterię konstruuje się praktycznie ze wszystkiego. Począwszy od pospolitego plastiku a na drewnie kończąc.
Zmienił się materiał, zmieniło się też poczucie estetyki i w obecnych czasach biżuteria często nie przypomina jej samej.
Bardzo często biżuteria nie jest robiona przez jubilerów czy złotników, jednak taśmowo w fabrykach.
To spowodowało z jednej strony swobodną dostępność ozdób, a z drugiej drastyczne zredukowanie jej rangi.biżuteria
Z kolei wyrabiana ręcznie biżuteria zrobiła się przedmiotem ekskluzywnym i poszukiwanym przez kobiety, które ubóstwiają mieć rzeczy piękne i niepowtarzalne. To gwarantuje im, jeżeli nie podziw, to przynajmniej uznanie w oczach innych kobiet. Dlatego biżuteria artystyczna stała się ostatnio bardzo chodliwa.
Jedną z jej form jest biżuteria sutasz. Jej strukturą jest przemieszanie sznurków, koralików i kamieni.
Często są to wspaniałe i rzadko spotykane kamienie naturalne. Subtelność i oryginalność sutaszu sprawia, że żadna kobieta nie przejdzie obojętnie obok kolczyków, naszyjnika czy bransoletki stworzonej tą techniką.
Jest to równocześnie bardzo wymyślna technika i jedynie naprawdę uzdolnieni manualnie rękodzielnicy są w stanie wyrabiać tą techniką biżuterię. Zadanie to jest o tyle utrudnione, że pochłania bardzo wiele czasu. Wszystko to sprawia, że biżuteria sutasz jest towarem drogim i wyszukanym. Ale na pewno jest swojej wartości warta i gwarantuje, że nikt nie będzie miał takiej samej jak nabyta przez nas.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.