Czy Pingwin jest odpowiedzią Google na spam w internecie

Rok temu na ekranach kin pojawił się film pt.: “Mr Poppera Penguins”. W roli głównej wystąpił Jim Carrey, którego postać posiadała niespotykany problem. A szczegółowo grana przez aktora postać otrzymała szalony spadek. Otrzymał po przodku do zaadoptowania sześć pingwinów. Tak samo jak sylwetka grana przez Jim Carreya musiała się zmagać z bezładem, który nastał w raz ze zmianą algorytmu Google – któremu nadano imię no właśnie Pingwin.

pozycjonowanie rzeszówReakcje na modyfikacje były różne. Wkradło się podniecenie, które było widoczne na blogach jak również forach związanych z pozycjonowaniem i optymalizacją. Przychodzi do głowy, łba zdanie, sformułowanie “Panie pobłogosław”. Można dojść do wniosku, że pozycjonowanie za pomocą, podporą spamu będzie musiało odejść do przeszłości. Tak zwane Black SEO nie będzie miało prawa bytu. Czy Pingwina spotka, to samo, co z jego poprzedniczką czyli Pandą?. Na razie webmasterzy poszukują rodzaju na to, w jaki sposób można przechytrzyć Pingwina. Pozycjonerzy będą potrzebowali nieco czasu, aby wykryć efektywne sposoby na windowanie witryn, które pozycjonują. Jeżeli programiści Google myślą, że znalezienie sposobu będzie trwało długo, to chyba są w innych realiach. Świat SEO jest trochę równoległy do świata hakerów. Jakby nie było, pozycjonerzy jak i hakerzy poszukują metod na rozbicie szyfrów. Haker musi sobie stale walczyć z poprawkami zabezpieczeń, wprowadzanymi przez fachowców w sferze kodów. Tak samo pozycjoner próbuje znaleźć klucza, który otworzy mu bramę , która wiedzie do wyjścia z labiryntu którym jest algorytm Google.

Pojawienie się Pingwina, wydaje się, że było spowodowane spamerską treścią w internecie. Różnego rodzaju synonimizowane teksty, w jakich ze świecą w ręku można było się doszukać jakiegokolwiek sensu. Wdrożenie poprawki do algorytmu temu właśnie miało towarzyszyć. Jednakże czy ten zabieg okazał się właściwym rozwiązaniem? Webmasterzy są przekonani że nie, lecz reprezentanci Google są odrębnego zdania. Czy przypadkiem w ich wykonaniu nie jest to dobra mina do złej gry. W każdym razie Pingwin miał spowodować zamęt i uczynił to.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.