Sprzedając mieszkanie trzeba wypełnić kilka istotnych punktów

Jakie sprawy i sytuacje są odpowiedzialne za sprzedaż nieruchomości, a kwota będzie tą o której myśleliśmy.
Zdarzają się sprawy, że okaziciel nieruchomości nie cieszy z rozwoju prac agenta, który sprowadza ewentualnych kupców na nieruchomość, bo zajmuje mu to zbyt wiele czasu. Martwi to właściciela, atakują go koncepcje rodzaju, że ten agent od sprzedaży po prostu nie robi tego w profesjonalny sposób. A może po prostu mu nie zależy albo nie stara się, bo ten typ tak ma, że olewa zainteresowanych.
Rozpatrzmy tą sytuacje z obu stron. Chcesz aby twój agent, miał więcej odwagi przy szukaniu nabywców na twoją nieruchomość, w twojej opinii musi więcej przykładać do tego zajęcia. Warto przeanalizować to pod kontem możliwego nabywcy nieruchomości. Warto zastosować fortel, obadać go jak bardzo angażuje się dla nas.
Są wzorce, które dobry agent powinien rozumieć w momencie kiedy potrzebuje komuś opchnąć nieruchomość. Jeżeli nabywca wchodzi do domu, to główne 3 minuty mają najbardziej fundamentalną rolę. To podczas tych 3 minut, zmysły zainteresowanych kupieniem nieruchomości są zaangażowane w analizę otoczenia, w jakim może w przyszłości zamieszkają. Nabywający zakłada że:

 • Czy pomieszczenie jest interesujący wizualnie?
 • Czy potrafię pomieścić tu wszystkie swoje graty?
 • Zegar wygląda dobrze na tej ścianie.
 • Chciałbym pomalować odległe fragmenty elewacji na ciemniejszy kolor.
 • Czy gmach jest przesiąknięty pleśniom?
 • Czy moja szafa nie będzie zbytnio wielka, jak postawię na tamtej ścianie?
 • Tu czuje się idylliczną aurę.
 • Czego jest tak mroźno?

Rozważania tego typu pojawiają się w głowie kupującego. Nabywający nie pragnie słuchać skamlania pośrednika o przestrzeni nieruchomości lub zaletach przedpokoju. Zainteresowany kupnem chce sam się dowiedzieć o niuansach mieszkania. A profesjonalny agent ma o tym perfekcyjne pojęcie i w jego roli jest oprowadzić po mieszkaniu i podkreślać tylko i wyłącznie jego walory, a kamuflować zalety powiedzmy mniej przyciągające uwagę. Sprzedaż nieruchomości jest kwestią niezwykle delikatną. Pełnomocnik sprzedaży nieruchomości może tylko wpływać na kupującego w niewielkim stopniu, to nabywający decyduje, który pragnie nabyć dom. Główny zajęciem pośrednika jest nie przeszkadzać, nie zniechęcać swoją odmowną postawą.
Sztuczki które musi zastosować pełnomocnik sprzedaży podczas spacerów po mieszkaniu mają przynieś wynik, chociażby w dłuższym pozostaniem nabywającego w mieszkaniu. Może to zdobyć po przez podanie mrożonej herbaty albo grzańca, w zależności od sezonu, postawić mu pytanie czy pragnie spocząć, zapalić peta na balkonie.
Pełnomocnik powinien wymierzać pytania nabywającemu, które są bezpośrednie. Zagadnienia typu:

 • Jak widzisz swoje życia w tym domu?
 • Co uważasz o umeblowaniu kuchennym?
 • Jeżeli mógłbyś pomalować mieszkanie na dowolny kolor, jaki kolor miałoby to być?
 • Czy kwota jest zadowalająca do kategorii nieruchomości?

Kiedy okazuje się mieszkanie, pełnomocnik sprzedaży powinien pozwalać nabywcy na przemieszczanie się w jego tempie i nie w trącać się w jego przebieg myślowy. Nie można kupującego stawiać pod presją. Sumienny agent nieruchomości pojmuje, kiedy otworzyć usta i kiedy przymusić się do milczenia.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.