Ubranko na chrzest dziecka

Chrzciny dziecka to wyjątkowa uroczystość rodzinna. Rodzice są bardzo dumni ze swojego nowego potomka i chcąc przedstawić go całej rodzinie marzą o tym aby był wyjątkowo ubrany. Poszukują więc ładnych i jak najbardziej wizytowych strojów na tę okazję. W sklepach internetowych jest spory wybór ubranek do chrztu dla niemowlaków. Obowiązuje tu kilka kanonów mody chrzcielnej. W zależności od upodobań i zamożności portfela można wybrać wariant dla siebie.

Ubranko dla dziecka najczęściej jest w kolorze białym który to kolor  symbolizuje czystość i niewinność nałego bohatera. Ale dla rodziców rządnych odrobiny oryginalności można też dostać ubranka w kolorze ecru lub jasno niebieskim. Nie jest to jednak wariant zbyt popularny. Prym wiodą ubranka białe.

Dla dziewczynki najczęściej stosowanym ubrankiem do chrztu jest sukieneczka. Gładka i prosta lub czasami ozdobiona koronkowymi elementami. Są też dostępne warianty bardziej wyszukane sukienek do chrztu wykonane w całości z koronki lub z dzianiny sweterkowej. Do sukienki najczęściej w komplecie można kupić czapeczkę z identycznego materiału, a w wersji zimowej sweterek.

Ubranko chrzcielne dla chłopca to najczęściej spodenki i bluzka – tunika. Można też dostać małe ubranka wystylizowane na garniturek. Na stópki można zastosować białe skarpetki, ale są także w sprzedaży małe, białe buciki materiałowe dodające całości elegancji i szyku.

W ramach oszczędności można też skompletować ubranko do chrztu z białych standardowych elementów odzieży niemowlęcej: np. śpioszek i kaftanika i dodanej narzutki chrzcielnej lub specjalnej szatki chrzcielnej.

Do ubranka trzeba jeszcze dokupić odpowiednią poduszeczkę i czasami kocyk w białym kolorze współgrający z resztą stroju.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Dodaj komentarz