Nowe komponenty i ich wykorzystanie

Aktualnie bardzo popularnymi materiałemi które są wykoprzystywane do wytwórczości wszelakich składników są tworzywa sztuczne. Swoją popularność posiadają dzięki solidności na działanie wszelkich specyfików chemicznych. Sa wytrzymałe na dziłanie sił mechanicznych. W zależności od składu potrafią być przezroczyste. Można zmienić im barwę poprzez odpowiedni barwnik, i tak barwe biała można dostać poprzez dodanie m. in. żelkotu. Jednocześnie żelkoty poza barwą białą zapewnią równą, nieskazittelną powłokę.
Żelkoty zapewniają warstę zapobiegawczą pojedynczych tworzyw sztucznyc. Ażeby dodać powłokę zapobiegawczą należy wyczyścić powierzchnię która chcemy pokryć z wszelakich zabrudzeń oleju, wosku, lub pozostałych bliźniaczych środków.
Całkowitą powierzchnię należey wygładzać, i trzeba pamiętać by nie nakładać żelkotu bezpośredni na barwnik. Warstę żelkotu trzeba dokładnie rozprowadzić tak żeby nie powstały zacieki.
Przed dodaniem następnej powłoki należy przeszlifować wcześniejszą wasrtwę o ile powstały zacieki czy inne nierówności. Jeżeli ten fakt nie nastąpił polerowanie nie jest konieczne przed połozeniem kolejnej warstwy. Po zakończeniu rozpryskiwania należy wyczyścić spryskiwacz, w odmiennym wypadku może zostać on uszkodzony poprzez zapchanie przez pozostałości żelkotu.
Sporym minusem aplikowania żelkotu jest fakt, że nie można go nakładać za podporą przedzla bowiem nie zapewni nam to prosto położonej powłok. Przed nakładaniem żelkotu należy zwrócić szczególną uwagę na przejrzystość wykorzystywanego sprzętu. Żetelne czyszczenie powierzchni gdzie potrzebujemy narzucić powłokę żelkotu. Pamietej że czas dodania powłoki nie powinien wykraczać 15 minut po tym czasie żelkot może gęstnieć wieć nie należy przygotowywac ogromniejszej wielkości preparatu.
Nie wolno pracować na pełnym słońcu. Pamiętaj ażeby obadać dokładnie barwę, żelkot przeważnie nie ciemnieje. Żelkot powinien być gromadzony w suchym, zimnym rejonie, co zagwarantuje dłuższą trwałość wyrobu. Przy nakładania wspomnieć o opiece dłoni i oczu. Przed rozpoczęciem pracy z żelkotem należy przeczytać zawiadomienia na etykietach komponentów.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.