Regały paletowe w magazynach

Przechowywanie jakichkolwiek towarów, sprzętów czy urządzeń nie jest łatwym zadaniem, szczególnie pod względem logistycznym. Pomieszczenie nawet w wielkich magazynach wielu ton przeróżnych palet z produktami wymaga nie lada zręczności oraz organizacji. Nic więc dziwnego, że zajęciem tym zwykle zajmują się jedynie osoby doświadczone, które potrafią odpowiednio rozplanować ułożenie towarów.

Nie bez znaczenia pozostają również specjalne regały paletowe, od których ułożenia w dużej mierze zależy to, ile towaru zmieści się w magazynie. Jeśli regały będą stały niedbale i nierówno, zajmując dużo miejsca, magazyn pomieści małą ilość palet z towarem. Jeśli zaś zostaną rozstawione planowo, równo i w rządkach, ilość towaru przechowywanego w magazynie może się znacznie zwiększyć. Z drugiej strony nie wolno też zapominać, że obok regałów paletowych, które unoszą towar zapakowany na paletach, można w magazynach znaleźć również regały półkowe, które służą raczej do przechowywania drobniejszych rzeczy, w tym głównie produktów żywnościowych.

Wytrzymałość i stabilność konstrukcji regałów półkowych również jest nieco inna niż paletowych: są mniejsze, węższe i raczej przeznaczone do użytku sklepowego niż w formie wyposażenia magazynów składowych. Doskonale jednak sprawdzają się na zapleczach pomniejszych sklepów osiedlowych czy niewielkich hurtowni. Dzięki swoim stosunkowo małym rozmiarom mogą być umieszczone praktycznie w każdym pomieszczeniu oraz dodatkowo rozbudowane (w razie konieczności) o kolejne półki.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.