Wesele katastrofa – jak tego uniknąć?

Facebook demonstruje że ludzi które zaznaczone mają w swoim profilu pole “zaręczona/zaręczony” jest 111 tysięcy. Dopuśćmy że w przeciągu roku zawiorą Oni stosunek małżeński a uważniej w przeciągu 6 miesięcy najbardziej atrakcyjnych na śluby. Onacza to że w przeciągu jednego tygodnia posiadamy 2300 par które pobierają się!

No tak – mamy w takim razie świadomość ogromu “biznesu ślubnego”. Ponad dwa tysiące par zechce ażeby ten dzień był rewelacyjny dla nich. Każdy pragnie aby wszystko udało się idealnie a także żeby osoby które zaprzątają się przygotowywaniami wesela były wyjątkowe. Fakt że jedni pragną mieć zupełnie różne wesele aniżeli inni wspiera, natomiast biorąc pod uwagę panujące trendy ciężko ogarnąć rynek prawdziwymi fachowcami.
Sam ślub – śpiew w kościele jakiejś solistki, skrzypce, dalej limuzyna lub antyk, sala weselna, orkiestra lub dj na wesele, dodatkowa atrakcja: magik, pokaz taneczny, pokaz ognia czy barmański – można sporo wybierać. Wszystko to powoduje że trzeba znaleźć i przeglądać osoby które znają się na rzeczy.
Na co należy zwrócić uwagę przy doborze ludzi? Oto kilka rad:
1. Najlepszą formą wyszukiwania jest oczywiście polecenie. Tu nie ma co kalkulować – jeśli nasza najlepsza przyjaciółka była na weselu i jest oczarowana orkiestrą – spróbujmy ich zamówić – może posiadają wolny termin.
2. Punkt drugi jest niestety bardziej rozbudowany. Co w przypadku, gdy nie znamy osób które są warte polecenia. Na co należy zwrócić uwagę?
Żyjemy w czasach wszechstronnej informatyzacji i jest to fundamentalna forma nabywania klientów. Tak jak z fotografem nie posiadamy problemu – bo na stronie możemy już przeglądać produkt końcowy (i również nie do końca bo dochodzi np kwestia prowadzenia, odpowiedzalności itd), tak np z orkiestrą już jest problem. Po pierwsze wejdźmy sobie na witrynę osoby jaką zechcemy zatrudnić i spróbujmy przejrzeć galerię i co ważne szukajmy osób które mają filmiki z wesela ( jeżeli chodzi o orkiestrę) a także szukajmy osób które mają pozytywne komentarze na internecie. Najgorzej jeśli tych komentarzy nie ma! wówczas znaczy to że orkiestra, dj czy fotograf dopiero zaczyna i należy uważać. Sprawdzonym sposobem może być wpisanie nazwy zespołu z dopiskiem “polecam” albo “nie polecam” do wyszukiwarki google i przeglądnięcie komentarzy. Idealną formą jest ta w której ludzie które pragniemy wynająć prowadzą konto na facebooku – wówczas można zobaczyć jak wyglądają komentarze do napisów – ile osób “lubi to”. Tutaj zważajmy jednakże na ewentualność nabywania lajków na internecie – jeżeli ktoś ma ich dużo a komentarzy do wpisów brak … morał prosty.
Po sprawdzeniu wszelkich osób warto jednakże z każdym nieco pogadać i zobaczyć portfolio. Jeśli produkuje się że ludzie są przyjemne i pachną profesjonalizmem – sądzę że można spisywać śmiało ugodę.
Przyjemnych poszukiwań!

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.