Coraz popularniejsze rolety

W oknach naszych domów coraz częściej zamiast tradycyjnych zasłon i firan pojawiają się rolety. Jest to rozwiązanie korzystne nie tylko pod względem estetycznym, ale przede wszystkim ? praktycznym. Rolety są bardziej odporne na zabrudzenia, dzięki czemu zaoszczędzamy nasz cenny czas, gdyż nie musimy pamiętać o ich odświeżeniu tak często, jak przy firankach, które szybko wchłaniają wszelkie zapachy i są mniej odporne na zabrudzenia.

Zaletą rolet jest też trwałość montażu, a także konstrukcja, dzięki której możemy ochronić się przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczenia, a także jego nasłonecznieniem. Rolety wewnętrzne są opuszczane i podnoszone przy pomocy sznurka, taśmy lub plastikowego łańcuszka nawijanego na bloczek. Ten niezwykle prosty w obsłudze mechanizm pozwala na ustawienie rolety na pożądanej wysokości, dzięki czemu możemy zmieniać jej ustawienie, w zależności od tego, czy chcemy chronić się przed promieniami słonecznymi, czy też wpuścić je do naszego domu.

Producenci rolet ścigają się w nieustannym poszerzaniu swojej oferty, by dać klientowi możliwość wyboru spośród wielu materiałów i kolorów. Rolety są bowiem przede wszystkim atrakcyjnym elementem wyposażenia wnętrza. Jasne kolory idealnie pasują do pomieszczeń, z którym korzystamy w ciągu dnia: kuchnia, jadalnia. Wówczas promienie słoneczne wpadają do pomieszczenia także przy zasuniętych roletach. Natomiast ciemne barwy idealnie sprawdzają się w sypialni, salonie, łazience, czyli w tych miejscach, gdzie potrzebujemy prywatności. Wybór tkanin również zależy od naszych estetycznych upodobań. Możemy zdecydować się zarówno na tkaniny bawełniane, poliestrowe, jaki i na słomę lub listewki drewniane. Zawsze możemy też liczyć na pomoc specjalistów, którzy pomogą nam dokonać właściwego wyboru rolet.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.