Jakie oprawki okularów?

Okulary przeciwsłoneczne ? oprawki metalowe czy plastikowe? Jak je dobrać? Jest wiele różnic w systemie doboru najlepszych oprawek. Dla brunetek pasują głownie oprawki szafirowe, czerwone, czarne, srebrne, natomiast blondynki powinny kupować złote oprawki, dla popielatej blondynki oprawki srebrne albo miedziane. Na rudowłosych kobietach efektownie wyglądają oprawki złote i miedziane. Należy również zwracać uwagę na kształt twarzy przy doborze oprawek. Do szerokich, dużych i okrągłych twarzy pasują owalne modele średniej wielkości lub oprawki prostokątne. Do twarzy podłużnej- owalnej pasują oprawki prostokątne, mocno poprzeczne, skracające twarz. Układ nosa też jest ważny.

Przy doborze okularów warto się także zastanowić jaki efekt chcemy osiągnąć. Czy okulary mają spełnić rolę ozdobną i powinny być widoczne, czy też chcemy aby jak najmniej rzucały się w oczy innym osobom. Jeśli jesteśmy odważni wręcz ekstrawaganccy możemy pozwolić sobie na okulary plastikowe, w konkretnej kolorystyce: np. czerwone, bordowe, żółte. Jeśli wolimy nie zwracać na siebie uwagi wybierzmy okulary, tzw. patentki. Są to okulary bezramkowe i bardzo delikatne. Wszystko zależy od osoby jakie okulary chce nosić, jakie mieć w nich okulary metalowe czy plastikowe. Zależy to od indywidualnych upodobań.

Ciekawym pomysłem jest zakupienie okularów uniwersalnych, które są przeznaczone do noszenia zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Są to z reguły okulary bardzo proste w swoich fasonach, jednak często charakteryzują się ciekawymi kolorami. Jest to fajna alternatywa dla ludzi młodych, lubiących wymieniać się gadżetami czy częściami garderoby.

Category: Zdrowie i uroda  Tags: ,
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.