Konta bankowe – rodzaje

Przyszło nam żyć w czasach zdominowanych przez elektronikę i informatykę. Tyczy się to także bankowości. Obecnie konieczne jest posiadanie konta bankowe. Pracodawcy wolą wygodę szybkość i bezpieczeństwo i już Konta bankowenie oferują wypłatę na tzw. “rękę”.   Nawet młodzież ucząca się, która posiada stypendia, musi posiadać konta bankowe. Najlepszą opcję dla nas jest darmowe konto internetowe, czyli takie z dostępem przez internet i nie obciążane niepotrzebnymi kosztami. Posiadając zwykły rachunek, musimy zapomnieć o wygodnych i szybkich zakupach online, a przecież co raz częściej i więcej kupujemy tą właśnie drogą. Dlatego tak ważne jest założenie konto z dostępem przez internet. Najpopularniejsze banki wirtualne oferujące darmowe konta to mBank i Alior Sync.

Trzeba też wymienić inne zalety oferowanych obecnie kont. Są konta młodzieżowe stworzone specjalnie z myślą o osobach niepełnoletnich w wieku od 13 do 18 lat. Wyróżniają się niskimi opłatami i promocjami za zakupy w niektórych sklepach. Dla ludzie lubiących oszczędzać są konta oszczędnościowe. Posiadając takie konto, możesz zarządzać pieniędzmi jak na zwykłym koncie, ale dodatkowo Twoje środki są oprocentowane.

Dla ludzi zarabiających w innych walutach niż polski złoty, są konta walutowe. Jest to świetne rozwiązanie, gdyż nie tracimy pieniędzy na przewalutowaniach.

Z kolei konta firmowe są skierowane do ludzi prowadzących działalność gospodarczą. Z takim kontem wiążą się przywileje jak np. pożyczki i kredyty na korzystnych warunkach.

Banki prześcigają się w coraz to lepszych ofertach tak aby zachęcić potencjalnych klientów. Jednak trzeba uważać na takie promocje i oferty, gdyż często służą tylko i wyłącznie do zwabienia klientów. Promocja wcześniej czy później się skończy, a twoje konta na bardzo korzystnych warunkach może przekształcić się na bardziej kosztowne dla twego portfela.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.